Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z okazji World Snow Day władze Zakopanego razem z FIS już po raz 11. przygotowały zawody z myślą o najmłodszych. Przez dwa dni (15 i 16 stycznia) dzieci w różnym wieku będą ze sobą rywalizować o zwycięstwo.

World Snow Day w Zakopanem. Dzieci będą rywalizować pod Nosalem

– Pierwszego dnia, w sobotę 15 stycznia, zapraszamy dzieci do udziału w zawodach narciarskich i snowboardowych na stokach Nosala. Będziemy też aktywizować rodziców. Aby dziecko mogło wziąć udział w zawodach, rodzic będzie musiał podbiec na rakietach śnieżnych do dziecka i dopiero wtedy będzie ono mogło wystartować. To taki rodzaj sztafety – tłumaczy Kinga Ripper, naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Zakopane.

Zawody rozpoczną się 15 stycznia o godz. 12.30. Zmagania w Centrum Szkoleń Narciarskich „Nosal" rozpoczną snowboardziści, następnie w ich miejscu pojawią się narciarze zjazdowi. Kolejnego dnia o godz. 10.20 ruszą zawody w narciarstwie biegowym. 

Najstarsi zawodnicy będą mieć 14 lat, najmłodsi – zaledwie cztery. Organizatorzy przypominają, że ze względów bezpieczeństwa uczestnicy muszą mieć kaski. Rodzice wraz z podopiecznymi powinni zgłosić się w biurze zawodów na mniej więcej 30 minut przed startem poszczególnych kategorii wiekowych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.