Słowaccy ratownicy górscy w sobotę 22 października rozpoczęli poszukiwania w Tatrach Bielskich, gdzie wtedy zaginął 53-letni turysta z Polski. Opublikowali jego wizerunek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak przekazuje słowacka Horska Zachranna Służba - odpowiednik polskiego Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - turysta zaplanował wycieczkę w Tatrach Bielskich.

Tatry. Poszukiwania na Przełęczy pod Kopą

Mężczyzna udał się na pieszą wędrówkę ze Ždiaru w kierunku Przełęczy pod Kopą (Kopské sedno); stamtąd miał iść niebieskim szlakiem turystycznymi do Jaworzyny Tatrzańskiej. Tu, o umówionej godzinie, czekał na niego kolega, który miał go odwieźć do domu.

Gdy turysta nie wrócił i nie odpowiadał na kontakt telefoniczny, znajomy po sześciu godzinach skontaktował się z ratownikami. W nocy na teren wysłano dwóch ratowników HZS z Regionalnego Ośrodka Tatry Wysokie, którzy przeszli szlak turystyczny z Jaworzyny Tatrzańskiej na Przełęcz pod Kopą, a także przeszli Dolinę Jaworową. Rano wrócili do bazy.

Nocne poszukiwania okazały się bezskuteczne. Lokalizacja telefonu komórkowego osoby zaginionej potwierdziła, że przebywał on na Słowacji między 14:00 a 15:00. W niedzielę rozpoczęto poszukiwania turysty z udziałem śmigłowca. W poszukiwaniu użyto też psów.

Tatry. Apel ratowników

Ratownicy zaapelowali: - Jeśli ktoś spotkał poszukiwaną osobę od soboty 22 października 2022 r. i może udzielić więcej informacji, prosimy o kontakt.

Zdjęcie osoby poszukiwanej publikowane jest za zgodą członków rodziny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie...

  Oby się tylko znalazł cały i zdrowy!
  @Vidaine
  Brałeś coś?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0