Intensywne opady śniegu pozwoliły na otwarcie kolejnej trasy narciarskiej w rejonie Kasprowego Wierchu. Malownicza trasa w Dolinie Goryczkowej o długości 2400 metrów jest ulubioną trasą dla wielu narciarzy.

Ponadto warunki śniegowe pozwoliły na przygotowanie także nartostrady do Kuźnic. Do tej pory można było jeździć na 1600-metrowej wymagającej, zwłaszcza w górnym odcinku, trasie w Kotle Gąsienicowym. Jak na razie nie udało się przygotować przejazdu nad Doliną Cichą i jedyną możliwością dostania się z kolejki na Kasprowy Wierch do tras w Kotle Goryczkowym jest przejście przez Kopułę Kasprowego Wierchu.

Na Kasprowym Wierchu leży około 145 centymetrów śniegu. W Kotłach leży od 50 do 140 cm śniegu. Warunki do uprawiania narciarstwa i skituringu w rejonie wytyczonych tras są wyśmienite. Ze względu na gęste chmury widoczność jest ograniczona, a silne porywy wiatru mogą spowodować czasowe wstrzymanie kursowania kolejki krzesełkowej w Kotle Goryczkowym.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "nowa"
  już oceniałe(a)ś
  0
  0