Parę z Warszawy nagrały kamery po słowackiej stronie Tatr. Kolejną noc spędzili tuż przy granicy, w słowackim pensjonacie.

Informację tę potwierdził nam dyżurny ratownik TOPR. - Od ratowników słowackiej HZS otrzymaliśmy informację, że poszukiwane osoby zostały nagrane na jednej z kamer po słowackiej stronie Tatr. W związku z tym poszukiwania na terenie Polski zostają zawieszone - powiedział Kamil Suder, ratownik dyżurny TOPR.

Małżeństwo z Warszawy poszukiwane na tatrzańskim pograniczu

Para miała nocować z 22 na 23 maja w schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej w Tatrach. A kolejną noc spędzić już po słowackiej stronie gór. Pojawiły się też informacje o ich pobycie w słowackiej miejscowości Ździar, nieopodal granicy, gdzie mieli spędzić kolejną noc po dotarciu tam pieszo ze schroniska Murowaniec przez Brzeziny i Łysą Polanę. Z właścicielem tamtejszego pensjonatu rozmawiała redakcja Onetu.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Mikołaj Chrzan poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Są na gigancie.

  Też jestem 40 plus, też mam dwoje nastoletnich dzieci. Też mieszkam na Puławskiej w Warszawie.

  Nie pochwalam tego ale jesten w stanie ich zrozumieć.
  @Cezzarry
  Jądro ciemości, Warszawa, Puławska, lol.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @Cezzarry
  Na szczęście nie mieszkam na Puławskiej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ale że co? Złapią ich zakuja w kajdan zawiozą do chaty przykują do kaloryfera i każą się zajmować dwójka nastolatków...?
  @nunswithguns
  Twarde prawo, ale prawo :-)
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Jeżeli ten 15-sto i 17-sto latek mają za co żyć przez tydzień czy dwa, to mam nieodparte odczucie, że rodzice zażartowali z praktycznie dorosłych dzieci i bez zapowiedzi pojechali na tydzień w góry.
  Może chcieli odpocząć i trochę zresetować, a tu się może okazać, że za chwilę ich zamkną za brak opieki nad potomstwem.
  A na policję pewnie dała znać teściowa...
  Pierwsze co, to przeprowadziłbym wywiad z chłopakami, czy ich starzy są śmiertelnie poważni, czy może jednak mają lekko luzackie podejście do życia i byli zdolni do wycięcia takiego wyjazdowego numeru. Z fotek wyglądają na luzaków ;)
  już oceniałe(a)ś
  36
  10
  Ale o co cho?
  @Brylek
  Starzy się zarwali ze smyczy.
  Na ostro.
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  Zdaje się nie byli zbyt przystosowani. Wypisali się i tyle.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Nie rozumiem dlaczego policja w mediach sugerowała ich odpowiedzialność z art. 210 kk za porzucenie bez opieki małoletnich poniżej 15 roku życia. Chłopcy mają 15 i 17 lat, dach nad głową i innych członków rodziny. Jeśli rodzice chcieli im dać nauczkę to teraz boją się wrócić. Jeśli mają inne problemy to taka głośna akcja helikoptery itp. im nie pomogła.
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  Ja do Pana Kurasia w innej sprawie niż ta. Publikuje Pan już kolejny tekst o Panu Tekielim To dobrze, wstrząsnęła mną ta smierć. Tyle ze w każdym tzw. Nowym tekście robi Pan nowy tytuł, dwa świeże akapity potem tylko copy/paste. W kółko czytam o tym samym i nawet tymi samymi słowami. Nie wstyd Panu takiego dziennikarstwa? Rozumiem wierszówka, choć w tym wypadku chyba niezbyt uczciwie zarobiona, ale naprawdę ten chłopak swoim ciekawym życiem nie zasłużył sobie na to by Pan o nim ciekawie pisał?. Pod Pana tekstami wyłączona jest możliwość komentowania, dlatego pisze tu.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  chyba się naczytałem za dużo Severskiego; to pachnie "nielegałami", których nagłe służby aktywowały.
  No albo zwyczajniej posrało oboje
  @gmyt
  Może to i być. "Śpiochów" Rosja chciała obudzić, a im się nie chce sabotażu robić.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0