Od rana w centrum Zakopanego pracuje ciężki sprzęt. Zwożone są barierki i metalowe elementy pod budowę sceny. Zdemontowano też napis "Zakopane", przy którym turyści robili sobie dotychczas pamiątkowe zdjęcia.
Sezon narciarski na Podhalu i w Beskidach niedawno się rozpoczął, na stokach doszło już do pierwszych wypadków.
Z dotychczasowych rezerwacji wynika, że turyści boją się feryjnych wydatków, które mogłyby okazać się zbyt duże na ich domowe budżety.
Jeszcze nie ma kalendarzowej zimy, a Zakopane już ma problem z dużą ilością śniegu. Od kilku dni trwa akcja usuwania go z ulic o największym nasileniu ruchu.
W niedzielny poranek w Zakopanem przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego odebrali od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Teraz harcerze zawożą je do miejscowości w całej Polsce. Przesłanie tegorocznej akcji brzmi: "Czyńmy pokój".
Lawina porwała turystę, poszkodowanego należy przetransportować do szpitala - tak wyglądał jeden ze scenariuszy szkoleń, w których brali udział polscy i gruzińscy ratownicy.
"Mit biednego 'spoconego konia' to kolejny przykład niewiedzy osób wypowiadających się na temat rzekomo przemęczonych koni" - przekonuje w mediach społecznościowych właścicielka koni.
Skrzyżowanie okrężne na zakopiance miało zostać oddane przez drogowców w kwietniu 2024 roku. Postęp prac okazał się na tyle imponujący, że już na początku grudnia robotnicy kończyli wszystkie prace.
- Są to cenne informacje, które mogą wpłynąć znacząco na bezpieczeństwo turystów oraz samych ratowników. Mogą również pozwolić na uniknięcie organizowania zbędnych działań ratowniczych - tłumaczy TOPR.
Największe utrudnienia panują w rejonie sygnalizacji świetlnej w Klikuszowej.
Z darmowych przejazdów miejskimi autobusami będą mogli skorzystać m.in. turyści, którzy pozostawią własne samochody w zakopiańskich parkingach typu "parkuj i jedź".
Burmistrz Zakopanego mówi, że prawomocne wyroki sądowe określające zakopiańską opłatę za bezprawną oparte były na "chorych, niesprawiedliwych przepisach".
Ratownicy TOPR przeszukiwali lawinisko w rejonie buli pod Rysami. Okazało się, że alarm był fałszywy.
Wiele osób wybiera się na świąteczny wypoczynek w góry. W tym okresie nie ma jeszcze tak dużego tłoku, jak podczas sylwestra. Wynajęcie noclegu jest możliwe prawie do ostatniego dnia, pomimo iż wielu właścicieli pensjonatów sezon zimowy rozpoczyna w...
Szkielety niedźwiedzia jaskiniowego, żubra, a także innych zwierząt, które w Tatrach mieszkały lub pojawiały się sporadycznie, prezentuje Muzeum Tatrzańskie na wystawie zatytułowanej "Tatrzańskie Yeti".
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.